Edelweiss

Edelweiss laminaadid on Šveitsis kõrgtehnoloogiliselt valmistatud väga õhukesed komposiitmaterjalist plaadikesed. Nende pealispind on ilusa läike saavutamiseks lasertöödeldud. Värvi saab toonida vastavalt hamba loomulikule toonile Edelweiss kinnituskomposiidi  abil.

Tuleb silmas pidada, et võimalik on saavutada kõrvalhammastega ligilähedane, mitte identne toon. “Edelweiss” laminaatide kuju on standardne, valikus on 3 standardsuurust. Standardlaminaadi kuju  saab arst pisut korrigeerida, kuid päris sama tulemust kui keraamilise laminaadiga siiski oodata ei saa.

Piiratud eelarve korral on see siiski parim lahendus naeratuse esteetika taastamisel.
Eeliseks on ka kiirus, naeratuse taastamine ühe visiidi vältel on Edelweiss laminaatidega võimalik!

Edelweiss laminaadid vajavad ülevaatust ja professionaalset puhastust 3-4 korda aastas. Kuna laminaadid pole hamba kuju järgi valmistatud, siis pisiparandusi võib vaja minna tavalisest sagedamini. Komposiidi lihvimise ja juurde panemisega saab puudusi kompenseerida. Päris ideaalset komposiitlaminaadi ühilduvust oma hambaga saavutada pole võimalik kuna Edelweiss laminaati ei valmistata tehases patsiendi hamba pikkuse ,laiuse ja kumeruse järgi. Arst saab laminaati vaid kohandada kitsmaks ja lühemaks. Välispinna kumerust muuta pole võimalik.

Ettevaatlik peab olema ka abrasiivse hambapastaga! Valida tuleks võimalikult vähe abrasiivne hambapasta, vastasel juhul laminaadi läige kulub juba paari aastaga tuhmiks.
Edelweiss laminaat on servadest väga õhuke ja habras. Murdumise korral saab parandada komposiittäidisega või vahetada uue vastu. Laminaatide servades olevad kõrgemad kohad, mis jäävaad kokkuhammustamisel ebamugavalt ette, tuleb kindlasti lihvida madalaks, ei tohi jääda lootma, et need ise ajapikku kuluvad. Võimalik on ka komposiitmaterjali  värvi tumenemine laminaadi all (eriti suitsetajatel).
Kui hambaniit jääb kinni või igemeserva ärritus ei parane 2 nädala jooksul, tuleb kindlasti hambaarsti juurde järelkontrolli minna.
Hea suuhügieeni korral võib Edelweiss laminaadi esteetiline eluiga olla kuni 5 aastat.